Strimelė (Clupea harengus membras), baltijos silkė, priklauso silkinių (Clupeidae) šeimai. Tai atlantinės silkės porūšis, kuris gyvena Baltijos jūroje, atplaukia ir į Kuršių marias, kitas įlankas, ši žuvis taip pat randama keliuose Švedijos ežeruose.
Strimelė užauga mažesnė nei atlantinė silkė, maksimalus dydis iki 38 cm, masė iki 50 g. Gyvenimo trukmė 6 – 7 m.
Šios jūrinės žuvys laikosi tuntais, minta zooplanktonu, mėgsta laikytis viduriniuose vandens sluoksniuose, labai dažnos, sudaro iki 40 proc. verslininkų laimikio Baltijos jūroje, auga lėtai.
Subręsta strimelės 2 – 3 m. amžiaus, kai pasiekia 13 – 14 cm dydį. Neršia ir Lietuvos pakrantėse pavasarį arba rudenį (žuvys tarsi pasiskirsčiusios į atskiras neršto grupes), kai vandens temperatūra būna apie 10 °C. Ikrus beria ant dumblių arba kieto dugno (dažniausiai smėlio), 2 – 20 m gylyje. Vislumas – 3 – 65 tūkst. ikrelių.
Strimelių žvejyba yra nesudėtinga, bet labai specifinė. Jos meškeriojamos įvairiausio tipo įrankiais, kuomet daromos kelių kabliukų girliandos, ant jų kabinami blizgūs ar ryškių spalvų karoliukai, kabliukai apvyniojami folga arba paliekami nuogi, svarbu, kad būtų spindintys. Gale valo tvirtinamas svoris užmetimui. Ši sistemėlė metama į įvairius vandens sluoksnius ir traukiama. Dažnai užkimba po keletą žuvų iš karto. Taip žvejojama nuo molų, krantinių, kranto, iš valties. Iš valties ar molų galima tokia sistemėle žuvauti ir tiesiog ją vertikaliai kilnojant.
- Komentarai