Duetas greičiau randa žuvį
Kas priimtiniau – meškerioti vienam ar su bičiuliu? Šiuolaikiniai dugninės mėgėjai, propaguojantys feeder stilių, į šį klausimą atsako vienareikšmiškai - pranašesnė komandinio meškeriojimo taktika.
Tandemo taktikos pranašumas ypač juntamas gaudant žuvis upėse. Tėkmėje aptikti geriausią masalo užmetimo nuo kranto nuotolį sunkiau nei ežere ar tvenkinyje, nes žuvys upėje laikosi tokiose vietose, kur kaupiasi srovės atnešamas maistas ir kur yra palankesnės sąlygos neeikvoti daug energijos, atsispiriant vandens tėkmės stiprumui. Tokios sąlygos gali būti ir arti kranto, ir pagrindinėje vagoje, ir kažkur tarp priekrantės ir pagrindinės vagos.
Paprastai, laikantis tandemo taktikos, abu meškeriotojai naudoja po vieną dugninę. Pirmiausia tai racionalu todėl, kad vienam įrankiui galima sutelkti visą dėmesį, o antra, taip išvengiama valų susipainiojimo. Dėl pastarosios priežasties laikomasi dar ir dėl vienos taisyklės: meškeriotojas, užėmęs poziciją aukščiau pirmojo, žiūrint prieš srovę, masalą užmeta arčiau kranto, o pirmasis toliau. Taip meškeriojant dugninių montažas niekada nesusipainios, be to, pavyksta žymiai greičiau aptikti žuvų susitelkimo ir maitinimosi vietas.
Kadangi įvairiose distancijose nuo kranto galima tikėtis skirtingų žuvų kibimo, tai kiekvienas meškeriotojas pasiruošia kiek kitokį jauką. Tarkim, meškeriojančio arčiau kranto dugnininko jauko mišinio bazinį turinį sudaro kuojoms skirtas derinys, į kurį įmaišoma musės lervų, o meškeriojantis toliau nuo kranto pasiruošia jauką karšius viliojančio mišinio pagrindu ir įmaišo į jį kapotų sliekų ir musės lervų lėliukių ar kukurūzų.
Pradedant meškerioti išmatuojamas žūklavietės gylis, nustatoma ar nėra kliuvinių, o tada kiekvienas meškeriotojas pasirenka optimalią masalo užmetimo distanciją, kurią abu meškeriotojai pakoreguoja tarpusavyje, kad neišeitų taip, jog abu pasirinks tą patį masalo užmetimo nuotolį. Kai šios procedūros atliktos, kiekvienas meškeriotojas nugramzdina, naudodamas „krovininę“ šėryklę 4-5 dideles jauko porcijas, tada keičia šėryklę mažesne, prisega pavadėlį su kabliuku ir užmeta masalą.
Paprastai žuvys greičiau aptinka arčiau kranto užmestą masalą, o pirmajam tenka kibimo laukti ilgiau. Jei kuriam nors nekimba arba nekimba abiem, reikia keisti masalo užmetimo distanciją. Tais atvejais, jei nekimba vienam kuriam, patartina veiksmus suderinti taip, kad abu galėtų gaudyti žuvis maždaug tuo pačiu nuotoliu nuo kranto. Bet kokiu atveju, tandemo taktika padeda greičiau aptikti kibimo zoną, o taip pat nustatyti kuriuos masalus žuvys tą dieną ragauja noriau.
Linas Marukas
Žūkladėžė
Universali vidutinės klasės fyderinė meškerė, skirta žvejoti upėse, ežeruose ir kanaluose. Metimo distancija iki 100 metrų