Drop-shot montažo tobulinimo versija
Nors minkštųjų spiningo masalų – guminukų įvairovė tapo tiesog neaprėpiama, o patys masalai pasiekė tikroviškumo viršūnę bei įgijo ne tik kvapą, bet ir skonį, tačiau jie savaime žuvies nevilioja ir negaudo – tik tada, kai masalas juda vandenyje, maksimaliai imituodamas masalinės žuvelės ar vandens gyvūno judesius, jis tampa patrauklus plėšriosioms žuvims ir išprovokuoja jų atakas.
Kad guminukas natūraliai ir masinančiai judėtų vandenyje spiningininkas turi jam suteikti animaciją, atskleidžiančią masalo žaismą. Tad suprantama, jog kiekvienas spiningininkas kuria savas masalo animacijos arba plukdymo schemas, tačiau, jei, naudojant sukrę ar blizgę, tai galima daryti iš karto, guminuko plukdymui reikia pasirinkti vieną iš minkštųjų spiningo masalų animacijos metodų. Vienu tokių metodų yra drop-shot, kurį, trumpai kalbant, galima apibūdinti kaip guminuko plukdymą be galvakablio.
Plukdant guminuką klasikiniu drop-shot montažu su pavadėliu arba be pavadėlio, plėšrūnai dažniausiai masalą atakuoja, kai jis ima laisvai sklęsti link dugno, tačiau jo žaismas pilnai pasireiškia ne visada
Suprantama, jog drop-shot metodas – tai bazinė versija (Schema Nr.1), kurią kiekvienas spiningininkas interpretuoja savaip, o to proceso metu kyla įvairių minčių, kaip patobulinti bazinę versiją. Prieš porą sezonų su kolegomis pradėjom bandyti vieną įdomią drop-shot montažo variaciją, pavadintą Bungee Rig, kuri ypač gerai, kaip parodė bandymai, užtikrina Lucky John Pro Crusher Grub guminukų žaismą.
Kuo DS Bungee Rig skiriasi nuo klasikinio drop-shot montažo? Bungee Rig „vinis“ - tam tikro ilgio avacinės gumelės atkarpa, įterpiama į montažą tarp kabliuko (montažai su pavadėliais šioje versijoje nenaudojami), ant kurio veriamas masalas, ir gramzduko (1 pav.). Kam tai daroma?
Kai spiningo viršūnėlės kilstelėjimu įtempiama gumytė tarp segtuko ir gramzduko, o paskui viršūnėlė nuleidžiama žemyn, gumytė susitraukdama žemyn plukdo guminuką, kuris ima aktyviai vibruoti
Bungee Rig montažas buvo sugalvotas spiningavimui ribotoje erdvėje, pavyzdžiui, „akyje“ tarp vandens augalų, properšoje tarp keprplėšų, kur horizontaliam masalo manevrui vietos stinga, o antra, jis tuojau įsisega į kliuvinį. Todėl, norint šokdinti masalą vietoje, naudojama gumytė – tereikia tik kilnoti aukštyn žemyn spiningo viršūnėlę, paguldžius gramzduką ant dugno.
Praktika parodė, kad toks metodas tinka ir atvirose vietose, nes susitraukiančios gumos „konvulsijos“, priklausančios nuo gramzduko padėties ir valo grimzdimo kampo, dažniausiai būna nevienodos, todėl guminukas plaukia, kaskart kitaip vibruodamas. Tiesa, spiningavimui Bungee Rig montažu atvirose vietose naudojama ilgesnė gumelė, kad masalo eigos atkarpa būtų taip pat ilgesnė. Žodžiu, trumpai tariant, minėtas montažas leidžia daug raiškiau pasireikšti masalo žaismui. Ypač jis naudingas mažiau patyrusiems spiningininkams, kurie dar neįgudę valdyti drop-shot montažų.
Kai ėmiau bandyti Bungee Rig montažus, išbandžiau nemažai įvairių guminukų, kol statistiškai paaiškėjo, jog jis ypač puikiai dera su LJ Pro Crusher Grub guminukais. Plati Crusher Grub uodegėlė gerai imituoja judančios žuvelės judesius. Tai gali būti tokio guminuko veiksmingumo priežastimi.
Šiuo metodu ir minėtu masalu ypač puikiai sekėsi vilioti lydekas Dūkšto ežero plotuose, kurių dugnas padengtas augalų kilimu, vėliau išbandžiau jį Lavyso priekrantėje, kur kitu metodu sugundyti lydekas sekasi nerezultatyviai, o šiemet Crusher Grub puikiai pasitarnavo tarp augalijos gaudyti lydekas Nemuno deltos polderiuose. Tad, manau, kad jis daug kam gali praversti, ieškant naujų spiningavimo idėjų ir būdų.
Viktoras Armalis 2016