LJ Rock Craw – ešerių masalas
Kol vanduo neįšilęs daugelis žuvų, o tarp jų ir ešeriai maisto ieško ne itin aktyviai, todėl masalas turi judėti gana pasyviai, ilgėliau pakibti nesvarumo būklėje, kad jis būtų lengvai sugriebiamas. Toks masalas - tik guminukai, o vienas iš jų – skonį ir kvapą turintis Lucky John Rock Craw, imituojantis vėžį. LJ „vėžių“ gamoje Rock Craw (5 ir 7,1 cm).
Ešerių paieška
Šaltas vanduo neskatina ešerių atsitolinti nuo patogių slėptuvių, kuriose galima ramiai laukti grobio. Be to, ešerių apetitas, kaip ir visų žuvų, šaltame vandenyje – vidutiniškas. Vadinasi, masalas turi atsidurti ten, kur ešeriai telkiasi. Tai - duburiai. Ežeruose – jų gylis 5-7 m, tvenkiniuose – 5-10 m, upėse – 1,5-4 m ir gilesni. Nugramzdinti guminuką į gelmę tradicinis galvakablis – ne pats tinkamiausias instrumentas, o ir juda galvakablis gana greitai. Kur kas geresnė versija ešerių gaudymui spiningu šiuo metu – pavadėlinė komponuotė, susidedanti iš svarelio ir pavadėlio su ofsetiniu kabliuku. Trečia, ešerį gali suvilioti tik apetitiškas grobis, dėl kurio bus verta eikvoti energijos atsargas. Vėžio kaklelis – vienas tokių masalų, kurio ešerys niekada neatsisakys. Būtent tokį grobį imituoja skonį ir kvapą turintis guminukas LJ Rock Craw. Masalas dviejų dydžių – 7,1 cm ir 5 cm. Pirmosioms pavasarinėms žūklėms tinkamesnis – 5 cm. Prie masalo ešerį vilioja ne tik jo išvaizda, bet ir vėžio skonio atraktantas, paliekantis vandenyje kvapų „pėdsaką“. Ešerį galutinai „įtikina“ tai, kad pastvėręs guminuką, dryžuotašonis junta dar ir patrauklų guminuko skonį, todėl masalo nepaleidžia ir stengiasi suryti.
Lėta eiga
Viena geriausių pavadėlinių komponuočių plukdyti tokį guminuką kaip LJ Rock Craw – su slankiu svareliu. Jos sandara nesudėtinga: ant pagrindinio valo veriamas nedidelis sukutis ir toks pat sukutis rišamas pagrindinio valo gale. Tada reikiamo ilgio – nuo 5 iki 20 cm ilgio atkarpa prie užverto ant valo sukučio pririšamas lašo, cilindro arba šrato formos svarelis su įlietu į jį sukučiu ( drop-shot metodui naudojami svareliai tinka tik iš bėdos), o prie valo gale pritvirtinto sukučio rišamas pavadėlis iš kiek plonesnio nei pagrindinis valo (santykis gali būti toks – 0,18 mm:0,16 mm). Pavadėlio ilgis – nuo 30 iki 70 cm. Priklausomai nuo žūklavietės gylio ir pobūdžio. Stačiašlaičiuose duburiuose geriau ilgesnis. Kabliukas – atitinkamo dydžio, pvz., dar viena šių metų naujovė Lucky John LJH345, kurio geluonis paslepiamas masalo kūnelyje. Pavadėlius, o ir pačią komponuotę patartina daryti iš nematomo vandenyje Team Salmo Fuorocarbon Troutino Soft valo.
Pavadėlinė komponuotė leidžia masalą plukdyti labai lėtai, o tai – svarbiausia, nes galima išlaikyti ilgą pauzę, kurios metu LJ Rock Craw, krutindamas žnyples ir ūsus, pamažu tupia ant dugno. Ešeriui tai pakankamas laikas nusitaikyti ir atakuoti. Tokių pauzių metu kibimas dažnai vos juntamas, todėl paprastą spiningą naudodami kibimo galite ir nepajusti – spininguojant nedidelėje ir vidutinėje gelmėje reikalingas specialus įrankis, kurio testas 0,6-6 g, o didelėje gelmėje – testas 3-12 g. Šių spiningų sandaroje – sensorinės viršūnėlės Tubular Tip ir Solid Tip, raiškiai fiksuojančios vangų ir atsargų kibimą, o taip pat leidžiančios reikiamu tempu plukdyti masalą ir justi svarelio kontaktą su dugnu.