Guminukų plukdymo būdai: Shaker Rig
Salmo parduotuvėse galima įsigyti inovatyvų LJ Joco Shaker Super Floating guminuką, pagamintą iš nedidelį tankį turinčio Floating Soft Plastic medžiagos, užtikrinančios šiam masalui plūdrumą. Jau nemažai spiningininkų ieško tokių masalų (ypač kaip Joco Shaker turinčių skonį ir kvapą), tačiau dar daug kas nenumano, kokius kozirius įgyja, įsigiję šį guminuką, ir nežino, kaip jį maksimaliai panaudoti. Štai į šį klausimą visada gausite ne tik atsakymą, bet ir praktinę konsultaciją, apsilankę Salmo parduotuvėse, o mūsų skaitytojams pateikiame eksperto komentarą.
Nesudėtinga ir paprastai valdoma komponuotė Shaker Rig su „čeburaškos“ tipo galvakabliu ir ofsetiniu kabliuku LJH350 Nr.1/0 – viena geriausių versijų plukdyti Joco Shaker plūdrius guminukus
Komentuoja monografijos „Žūklė spiningu“ autorius Viktoras Armalis: kai guminukai tapo įprastais masalais spiningininkų arsenale, imta galvoti apie naujas jų animacijos galimybes ir siekiama masalą pateikti taip, kad jo judesiai tikroviškai imituotų plėšrūnų grobio elgseną ir primintų situacijas, kuriose atsiduria tikros masalinės žuvelės. Viena tokių taktikų praminta „ančiuko eisena“ ir imituoja nuo dugno maistą rankiojančios žuvelės judesius, o jai užtikrinti sukurtas specialus pusrutulio arba pavažos formos galvakablis su smailiu kampu įlituotu kabliuku Shake Head Rig, kuriuo nugramzdintas masalas pakimba virš dugno žemyn galva arba, jei kam tai atrodys tikroviškiau, aukštyn uodega. Tačiau masalo, užverto ant kabliuko su gana ilgu koteliu, gana sukaustyti ir guminuko žaismas nepasireiškia šimtu procentų. Todėl imti gaminti galvakabliai su itin trumpais kabliukais, kad guminuko korpusas išliktų lankstus ir masalas galėtų viksnoti ne vien uodegėle, bet ir daugiau kaip puse korpuso. Tada guminukas krypuoja kaip ančiukas, tačiau maksimaliai tikroviškas žuvelės elgsenos imitavimas ir šiuo atveju pasiekiamas tik 50 proc. Tuo pačiu tikslu imti gaminti guminukai su pelės uodegos formos ar dvišakėmis uodegėlėmis – efektas gaunamas geras, tačiau tokių guminukų panaudojimas – ribotas, nes juos galima panaudoti tik šokdinimui vienoje, nes, plukdomi klasikiniu pakopiniu būdu, jie netenka žaismo.
Ofsetiniai Lucky John LJH345 ir LJH350 kabliukai puikiai tinka plukdyti plūdrius guminukus
Kita vertus, minėtais galvakabliais plukdyti plūdrius guminukus nėra prasmės – galvakablis tampa masalo inkaru. Šiandien tinkamiausias mūsų sąlygomis LJ Joco Shake Super Floating guminukų plukdymo instrumentas – „čeburaškos“ tipo galvakabliai, su kabliuku sujungti lanksčia jungtimi. Geriausiai tinka ofsetiniai Lucky John LJH345 ir LJH350 kabliukai, kurių kotelis išlenktas. Be to, ant šių kabliukų guminukus galima užverti taip, kad geluonis neišsikištų iš kabliukų korpuso – tada masalus galima be baimės gramzdinti ten, kur gausu kliuvinių, o taip pat – augalijos atvašynuose. „Čeburaškos“ auselė, įlieta į galvakablį, ir į ją įverta kabliuko kilpelė isudaro lanksčią jungtį, kuri užtikrina laisvą plūdrus guminuko judėjimą. Jei „čeburaška“ atsigula ant dugno, Joco Shaker pakimba virš dugno aukštyn uodega. Nejudrų objektą iš karto fiksuoja pasaloje tūnantys plėšrūnai ir pasirengia atakai. Be to, masalą galima plukdyti ne tik su ilgomis pauzėmis beveik vienoje vietoje (tada jo veiksmingumą padvigubina masalo skleidžiamas aromatas. Ešerys ar sterkas, junta masalo skleidžiamą kvapą ir atakuoja keleriopai agresyviau), bet ir klasikiniu būdu – atplėšiant nuo dugno ir leidžiant masalui sklęsti. Tad LJ Joco Shaker Super Floating guminukas tampa universaliu masalu, o toks kombinuotas plūdraus guminuko plukdymo būdas – pats efektyviausias.