Kabliukas išsegamas dviem judesiais
Sutikite, kad net ir geriausiems meistrams ne visada pavyksta žuvį pakirsti taip, kad kabliukas įsmigtų į lūpą, o ne atsidurtų giliai žiomenyse. Viena yra atsidurti tokioje iš esmės tipiškoje meškeriojimo situacijoje, gaudant žuvis plūdine ir visai kita, jei žuvis ištraukiama spiningu.
Didelis kabliukas – mažiau vargo
Spiningavimo praktikoje ilgasnapės replės visiškai išstūmė kažkada naudotą gremėzdišką trišakių kabliukų išėmiklį – smaigą su įpjova gale. Replės puikiai tinka iš žiodikliu praskėstų lydekos nasrų išsegti trišakį net ir tuo atveju, jei jis atsidūręs giliai žiomenyse. Be to, tokios ilgasnapės replės pasirodė ypač parankios spiningininkams ir meškeriotojams, žuvis gaudantiems, laikantis principo pagavai-paleisk, nes laimikį, naudojantis ilgasnapėmis replėmis, galima išlaisvinti, neimant jo į rankas, o tai reiškia, kad žuvis patiria minimalų stresą. Tačiau replės tinka tais atvejais, kai kabliukai dideli, o žuvų žiomenys taip pat – gana platūs. Kur kas keblesnė situacija, jei kabliuką giliai įryja siauražiomenė kuoja ar žiobris.
Stumdymas pagaliuku
Spiningininkas naudoja palyginti storus valus, kurie beveik niekada nenutrūksta, išsegant masalą iš žuvies žiomenų. Šis privalumas neprieinamas plūdininkams ir meškeriojantiems dugnine, nes geram kibimui užtikrinti naudojami ypatingai ploni pavadėliai. Jei stipriau trūktelėsi, norėdamas išlaisvinti kabliuką, toks valas gali trūkti. Teks rišti naują kabliuką arba keisti pavadėlį. Rimta gaišatis, jei tuo metu gerai kimba.
Tačiau meškeriotojai apie šią problemą dažniausiai prisimena tik tada, kai su ja susiduria praktiškai. Kuo išsegti kabliuką, jei jis giliai įrytas? Bandydami išsisukti iš keblios situacijos, meškeriotojai griebiasi primityvaus būdo – nusilaužia reikiamo storio šakelę ir bando ja išsegti nedidelį plūdinės ar dugninės kabliuką. Paprastai tokie bandymai baigiasi sėkmingai tik iš dalies – žuvies žiomenys ar žiaunos sužalojamos. Tokį laimikį paleisti nėra prasmės, tačiau ir skiaurėje jis neišgyvens, o tai problema, jei sumeškeriojote žuvį ankstyvą ir šiltą vasaros rytą. Pavakare negyvo laimikio žiaunos bus jau pabalusios.
Specialus įrankis
Daugelio keblumų galima išvengti, jei iš anksto pasirūpinsite reikiamu įrankiu. Tai – Salmo kabliukų išėmėjas. Sportinės žūklės asai šį įrankį nešioja prisegtą prie ant kaklo užnerto dirželio ar grandinėlės, kad jis bet kuriuo momentu būtų po ranka. Antra, kad būtų kuo mažesnė tikimybė jį pamesti, nes sportinės žūklės meistrų naudojami kabliukų išsegikliai primena juvelyrinius dirbinius ir dažniausiai būna pagaminti pagal individualų užsakymą.
Žinoma, mums su jumis tokios subtilybės nebūtinos, tačiau tokį įrankį, kuris kainuoja kelis litus įsigyti būtina. Kabliukų išsegiklis padės greitai ir be problemų išsegti giliai įrytus kabliukus. Jei turėsite progą, apsilankykite sportinės žūklės varžybose ir pasižiūrėkite, kaip šiais instrumentais manipuliuoja meistrai. Jie pražiodo su žuvelę ir dviem judesiais išsega kabliuką. Vienas judesys skirtas kabliuką įvaryti į išpjovą išsegiklio gale ir stumtelti, o antras ištraukti jį lauk. Žinoma, iš karto tokių aukštumų tikriausiai nepasieksite, bet mažų mažiausiai išlošite nemažai laiko, kurį šiaip tenka gaišti naujiems kabliukams rišti.
Kabliukų išsegiklis toks pat būtinas instrumentas kaip ir graibštas ar ilga skiaurė, kurioje žuvys jaučiasi komfortiškai, nes ne tik per varžybas dabar paleidžiama visa sugauta žuvis (negyva dažnai net neįskaitoma į rezultatą), bet ir tiesiog meškeriojant, kai su laimikiu nusifotografuojama, o po fotosesijos žuvys paleidžiamos atgal į gimtąjį vandens telkinį. Kad jos išgyventų, žuvys turi būti nesužeistos. Antra, kabliukų išsegiklis sutaupo daug meškeriojimo laiko ir padeda išsaugoti sveikus plūdinių meškerių montažus, kuriems pasidaryti sugaištamas ne vienas vakaras.
Salmo.lt inf