O čia tai bent 017
53 metų Jeremy Wade‘as praleido kelias savaites, gaudydamas žuvį tolimoje Papua Naujojoje Gvinėjoje po to, kai vietiniai gyventojai pranešė apie paslaptingą gyvūną, kastruojantį jaunus žvejus. Jis pagaliau demaskavo nusikaltėlį – tai žuvis pacu, vietinių žinoma kaip „kiaušinių pjovėja“. J. Wade‘ui pavyko ją pagauti savo mažoje medinėje žvejybinėje valtyje. J. Wade‘as įtempė 18 kg sveriančią pabaisą į valtį ir plikomis rankomis pražiodė ją – ši žuvis turi įspūdingus dantis, panašius į žmogaus krūminius dantis, kuriais nuplėšia to nesitikinčių žvejų sėklides, ir jie mirtinai nukraujuoja. (1 pav.)
Aukciono metu pasiektas naujas vienos žuvies kainos rekordas. 222 kg tunas parduotas už rekordinę 155,4 mln. jenų 1,8 mln. JAV dolerių kainą. Tuną įsigijo vietinio sušių restoranų tinklo prezidentas K. Kimura. Jo žodžiais tariant, galutinė atlantinio tuno kaina – šiek tiek per didelė. „Norėjau pateisinti savo klientų lūkesčius. Jie labai norėjo paskanauti geriausio japoniško tuno. Tikiuosi, šis tunas padės pakelti japonų nuotaiką“, – sakė restorano prezidentas. Jis, beje, pranešė, kad pardavinės tuną tik po 5 JAV dolerius už porciją, nors savikaina – gerokai didesnė (apie 300 dolerių už porciją). Ankstesnis kainos už tuną rekordas buvo pasiektas prieš metus. Tąsyk K. Kimura už tuną suplojo 56,49 mln. jenų. (2 pav.)
Lenkijoje 65 metų žvejys Vartos upėje netoli Slupsko miesto ištraukė negyvą krokodilą, kuris buvo 1,5 m ilgio ir 24 cm pločio plačiausioje gyvūno vietoje, pranešė naujienų televizija TVN24. Kai žvejys apie savo laimikį pranešė policijai, pareigūnai iš pradžių pagalvojo, jog vyras juokauja arba yra nemažai išgėręs, tačiau šia informacija iškart susidomėjo Poznanės zoologijos sodo darbuotojai. Atlikus skrodimą, krokodilo pilve rastos trys lenkiškos monetos: viena 10 grošų vertės, dvi – po 1 grošą. Manoma, kad gyvūnas galėjo būti laikomas kuriame nors netoliese esančiame restorane. Taip pat manoma, jog krokodilas iš terariumo pats pabėgti negalėjo. Tikėtina, kad nugaišęs roplys buvo išmestas į Vartos upę, kur šis užkibo žvejui. (3 pav.)
Kiekvienas savo hobiui atsidavęs žvejys žino, kad tai, ką galima ištraukti iš įvairių vandens telkinių, kartais gali net labai nustebinti ar išgąsdinti. Taip nutiko ir šiam žvejui: manydamas, kad tai tik labai stambus šamas, vyras čiupo plūdurą ir pradėjo jį smarkiai traukti, tačiau tai, kas išniro iš vandens, privertė vyrą kuo greičiau dėti į kojas. Lance Burgosas, į žvejybą išvykęs su dukra, to tikrai nesitikėjo. Ant užmesto masalo užkibo ne kas kitas, o milžiniškas krokodilas. Tai juos taip išgąsdino, kad vyras, metęs plūdurą atgal į vandenį, kaip įmanydamas puolė minti valtyje įtaisytus pedalus, mėgindamas pasprukti nuo po vandeniu grėsmingai tūnančio milžino. (4 pav.)
Vienas pusamžis suomis ankstyvą rytą žvejojo Kuotajarvio ežere. Smulkios žuvelės gerai kibo, tačiau žvejys tikėjosi pagauti stambesnį laimikį. Staiga šalia jo valties pradėjo kilti ratilai. Po maždaug dešimties sekundžių suomiui užkibo stambi žuvis. Su ja žvejui teko galynėtis. Kai pagaliau ištraukė meškerę, jis pamatė stambią lydeką. Suomis apsidžiaugė laimikiu, įdėjo jį į ežere pamerktą tinklą ir žvejojo toliau. Po geros valandos žvejys nusprendė traukti namo. Grįžęs į gimtąjį miestelį jis žmonai ir vaikams parodė stambią devynių kilogramų lydeką, ši jau buvo nugaišusi. Kai suomis pradėjo valyti plėšrūnę žuvį, jo laukė netikėtumas... lydekos pilve žvejys aptiko ondatrą. „Plėšrūnė lydeka prarijo ondatrą, nes tikriausiai buvo alkana. Ji nepajėgė gyvūno suvirškinti, todėl greitai nugaišo", – pasakojo žvejys Mika. Lydekos gali užaugti iki šešių metrų ilgio ir sverti iki 35 kilogramų. Stambios lydekos gali sumedžioti žiurkes, voveres, smulkius paukščius ar peles. Kartais lydekos gali praryti ir antis, tačiau tokių atvejų pasitaiko labai retai. (5 pav.)
Netoli Australijos miesto Keirnso krokodilas atakavo žveją, statantį vandenyne tinklą, ir ilgai nenorėjo paleisti iš nasrų grobio, kurį nuvilko į artimiausią seklumą ir bandė žiaumoti. Ekspertai mano, kad krokodilas užpuolė žvejo valtį todėl, kad buvo labai alkanas, o gelbėjimo tarnyba perspėja visus išplaukiančius į atvirą jūrą, kad žūklėje gali akis į akį susidurti su krokodilu. Joelas Pecuttis dažnai prasidedant potvyniui ir kylant vandens lygiui vienoje rifų protakoje užmeta tinklą. Kai jis eilinį atvyko į pamėgtą žūklės vietą ir ėmė leisti už katerio borto tinklą, iš vandens galingu šuoliu pasirodė reptilija plačiai išžiotais nasrais ir stvėrė iš žvejo rankų tinklą. Laimei J. Pecuttis spėjo atšlyti, tačiau krokodilas nusitempė į seklumą jo tinklą. Žvejys nuskubėjo į kajutę fotoaparato ir žibintuvėlio, nes dar nebuvo pakankamai išaušę. Žvejo žodžiais, krokodilas buvo ne mažiau kaip trijų metrų ilgio ir atrodė gerokai įnirtęs. (6 pav.)
Kažkoks neaiškus krokodilo ir delfino mišrūnas skustuvo aštrumo dantimis – taip neregėtą gyvį ant Makvario ežero kranto Naujajame Pietų Velse (Australija) apibūdino mačiusieji. Skeptikai abejoja šio kadro autentiškumu ir mano, kad gyvis pagražintas „fotošopu" arba nufotografuotas ne prie Makvario ežero. Vis dėlto Australijos muziejaus žuvų žinovas Markas McGroutheris yra linkęs manyti, kad nuotraukoje nufotografuota giliavandenė rytinėje Australijos pakrantėje gyvenanti žuvis – murenlydis (Muraenesox bagio). „Šios žuvies kūną, o ne vien griaučius, matau pirmą kartą, – pripažino gamtininkas. – Spėju, jis įkliuvo į žvejų tinklus, o paskui jį kažkodėl išmetė." Murenlydžiai garsėja kaip padarai, kurie užkibę ant kabliuko, pradeda taip rangytis ir daužytis, kad sugadina žvejybos įrangą. Užkibus šiai žuviai, žvejai stengiasi kuo greičiau nurėžti valą. Kokio tiksliai dydžio buvo nuotraukoje matoma žuvis M. McGroutheris vertinti nesiryžo, tačiau sutiko su mintimi, jog ant ežero kranto guli gana stambus egzempliorius. „Murenlydžiai užauga iki 1,8 metro ilgio, tačiau šioje nuotraukoje žuvis nufotografuota tokiu kampu, kad spręsti apie jos dydį gana sudėtinga", – sakė gamtininkas. Murenlydžiai pasižymi pailgu kaip ungurio kūnu ir nedideliais, tačiau skustuvo aštrumo dantų nasrais. Tai – naktiniai padarai, nuneriantys į 100 metrų ir didesnę gelmę, kur medžioja žuvis ar vėžiagyvius. (7 pav.)
2008 m. spalio 24 d. žvejys pagavo didžiulę akarą ir pagerino 17 metų gyvavusį rekordą. Pučiant stipriam vėjui ir smarkiai lyjant laimingasis žvejys buvo apdovanotas už savo ryžtą. Po to, kai pagavo tris nemažus sterkus ir jau ruošėsi baigti žvejybą, jam užkibo žuvis, kuri privertė pakeisti planus. Po galingo smūgio žuvis iš karto iš ritės išvyniojo beveik visą valo atsargą, tačiau šiaip ne taip ją pavyko apsukti ir pradėti traukti link kranto. Dar daugelį kartų per ilgą 20 minučių kovą žuvis spurtuodavo, o žvejui teko klausytis zvimbiančio ritės stabdžio ir tikėtis, kad žuvis pavargs greičiau, nei baigsis valas. Po tokios atkaklios kovos žuvį vis dėlto pavyko ištraukti. Pasvėrus paaiškėjo, jog tai rekordinė 22,2 svaro svėrusi akara. Iki tol pagauta rekordinė šios rūšies žuvis svėrė 20,6 svaro. (8 pav.)
2013 m. internete išpopuliarėjo vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip vienas žvejys iššoka iš katerio, kai į jį strykteli didžiulis marlinas. Vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip trys vyrai žvejoja, kai į jų laivą staiga įšoka didžiulė žuvis, peržiūrėjo 840 tūkst. žmonių. Orange.co.uk rašo, kad kol marlinas įnirtingai daužosi ant katerio dugno, vienas iš žvejų išsigąsta ir šoka jūron, kad išvengtų žeberklą primenančios žuvies nosies. Vaizdo įraše matyti, kaip vyras plūduriuoja bangose, kol laivas sulėtina greitį ir jis gali priplaukti artyn. Kitas žvejys padeda vyrui įsiropšti į katerį, kuriame tebesiblaško marlinas. (9 pav.)
Arktiniuose vandenyse, netoli Kanados žvejai sugavo keistos ir kraupios išvaizdos pabaisą. Po ilgų spėlionių, koks tai gyvis, ichtiologai galų gale identifikavo, kad į tinklus pakliuvo reta kremzlinė žuvis. Tai – ilgasnukė chimera (Rhinochimaeridae). Šie kraują stingdančios išvaizdos sutvėrimai gyvena dideliame gylyje. Išskirtiniai jų išvaizdos bruožai – ilgas snukis, grėsmingi nasrai ir nuodingas nugaros pelekas želatinos pilkumo kūno viršuje. Tokį egzempliorių žvejai pagavo netoli labiausiai į šiaurę nutolusios Kanados Nunavuto provincijos krantų, Deiviso sąsiauryje. Klaikiai atrodanti ilgasnukė chimera išauga iki metro ilgio. (10 pav.)